The Greater the Chickens,
the Greater the Eggs
We’re ready to help you raise healthy chicks and a happy, productive backyard poultry. Our chicken feeds provide the perfectly balanced blend of nutrients, vitamins and minerals for strong birds, shiny feathers and nutritious eggs.
Select Life Stage
-
Chicks & Pullets
-
Laying Hens
-
Other Poultry
A Gift from Nature
At Purina, we ensure the right balance of vitamins and minerals in their food so poultry owners can enjoy nutritional, delicious eggs
-
Flock Raiser® CrumblesPurina Animal Nutrition
- Regular price
- from $8.49
- Sale price
- from $8.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Farm to Flock® Larvae for Ladies™ Hen TreatsPurina Animal Nutrition
- Regular price
- from $11.49
- Sale price
- from $11.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Farm to Flock® Protein Blend Hen TreatsPurina Animal Nutrition
- Regular price
- from $11.49
- Sale price
- from $11.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Flock Block®Purina Animal Nutrition
- Regular price
- $18.49
- Sale price
- $18.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Layena® CrumblesPurina Animal Nutrition
- Regular price
- from $10.49
- Sale price
- from $10.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Layena® PelletsPurina Animal Nutrition
- Regular price
- from $10.49
- Sale price
- from $10.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Layena®+ High Protein Layer FeedPurina Animal Nutrition
- Regular price
- from $10.49
- Sale price
- from $10.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Layena®+ Omega-3Purina Animal Nutrition
- Regular price
- from $13.49
- Sale price
- from $13.49
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Organic Layer CrumblesPurina Animal Nutrition
- Regular price
- $36.99
- Sale price
- $36.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Organic Layer PelletsPurina Animal Nutrition
- Regular price
- $36.99
- Sale price
- $36.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Purina® Oyster Shell For Laying HensPurina Animal Nutrition
- Regular price
- $7.49
- Sale price
- $7.49
- Regular price
-
- Unit price
- per